26 Şubat 2011

makyajım ve kızımla aile saadetimiz:)


 ta ta ta tammmm:))
 veeeee kızım meriç huzurlarınızda...
illa, beni de anneee ,benidee ! dedi  bende aldım yamacıma ve sardım kollarıma.

sizlerle de tanışmış olacak bu vesile ile..
efendim ,kendisi 6 yaşına henüz girdi,bu yıl anasınıfına başlayacak,
 şarkı uydurup söylemeyi ,gerek türkçe ,gerek ingilizce(atmasyon) çok sever ve kulakları iyi tırmalar sesi ile:))

makyaja benden önce heves etmişliği vardır,belk ide ben ondan ilham aldım kimbilir;)
tam bir kokoştur ,tüylü topuklu terliklere, otriş ve kürklere bayılır evin içinde kendine dolayıp onlarla ile salınmayı pek sever,beni de evin hizmetçisi rolüne sokup ,oyunlarını bir hanımefendi edası ile oynar:)))
ee bu yaştaki bir kız çocuğun dünyası bu ve benzeri oyunlar   ve rüyaları bratz ve winks club ile süslüdür ya zaten :)bu makyajda 2 fondoteni karıştırdım maybelline sand beige tık ve no7 (boots)marka truffle tonunu karıştırıp sürdüm,çokta sevdim ,neden bunu yaptım peki !
no7 bana oldukça koyu ,daha önce blogta sizlerle paylaşmıştım tık kontürleme de vs henüz denemedim sırada o var..
2 fondoten karışınca sonuçtan memnun kaldım,koyu olan truffle yi de bu şekilde değerlendirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum :)
üzerine vazgeçilmezim olan alix avien  terrecotta pudramı sürdüm tık,allık ise flormar ın pretty compact 2 li p115 numarası,dudakğımda NYX dolly pink gloss(tek kat) ,flormar dudak kalemi.
gözlerimde  kaş altında ve alt kirpik diplerimde ise bu lınerim,ebaydan aldığım takma kirpiklerim farlarım ise maybelline  tekli gece mavisi  ve flormar tekli mat beyaz farımı kullandım,mascara kullanmadım
ve kapatıcım NYX( fair)veee yüzümü aydınlatmak için ise bu pudranın açık 2 tonundan faydalandım,kaş kitim ise bilindiği üzere yine vazgeçilmezim olan milani kaş kitimi kullandım ve göziçimdeki mavi parıltılı kalem ise david eyes marka...

ohh sonunda bitti umarım unuttuğum ,atladığım yoktur,bunu her zaman yapamıyorum ,
üşeniyorum çünkü :))
arada yapmak gerek ama değil mi :) hepinize sevgiler...

5 yorum:

Adsız dedi ki...

yesinler onun minik suratını..melek bunlar yaa iyi ki varlar ve iyi ki doğurmuşuz bu yaramazları değil mi annesi?..Allah sağlıklı uzun ömürler versin evlatlarımıza..

küçükhanım demek otriş, tüy, müy kokoşluk seviyor..Eeee armut dibine düşermiş..:))

Makyaj Cadısı dedi ki...

Kızın da senin gibi çok tatlı ( maşallah diyeyim) görürsün, biraz daha büyüsün, boynuz kulağı geçer derler. Çok kokoş, bakımlı ve güzel bir prenses olacak, pozundan belli :)

ChunLi Beauty dedi ki...

makyaj harika olmuş canım cok cok begendim :D kızında senin gibi cok cok güzel :) Maşallah diyeyim anne kıza nazar degmesin :D

__fstk dedi ki...

ayyyy benim askiiimmm:D su güzellige bakin tü tü tü milyonkere masallah piyensime :)))
nilim makyajin fevkaladenin fevkinde bile olsa mericin güzelligi karsisinda makyaja odaklanamadim:D ay yerim ben onu yaaa:))

Adsız dedi ki...

allah bagislasin feci sirin bir kiz ^^